Medlemsavgift via e-faktura

Tack vare Svenska Båtunionens samarbete med Billecta och deras faktureringstjänst kan vi nu erbjuda alla våra medlemmar att betala sin medlemsavgift via e-faktura. 

Nedan följer en instruktion för hur du ansluter dig till e-faktura.

Hur anmäler du dig till e-faktura? 
Du anmäler i din internetbank (menyalternativet brukar heta ”anslut e-faktura” eller motsvarande) att fakturan ska skickas som e-faktura fortsättningsvis. Man söker upp företaget via namn och då ska man söka efter SBU Båtklubbar via Billecta, det går INTE att söka efter båtklubbens namn. I anmälan behöver du uppge namnepostadress, medlemsnummer och E-faktura ID 2144303. Ditt medlemsnummer kan du hitta på tidigare avier från Motala Vätterfiskeklubb. 

Klubbens E-faktura ID är: 2144303

Önskar du ha hjälp med att ansluta dig till e-faktura kan du mejla namn, personnummer och vilken bank du har till info@mvfk.se så lägger vi upp detta. 

Med Vänliga Hälsningar, Styrelsen